آشپزی فرنگی و طرز تهیه غذای بریانی هندی با گوشت بره

آشپزی فرنگی و طرز تهیه غذای بریانی هندی با گوشت بره

بریانی هندی ,طرز تهیه بریانی هندی ,غذای بریانی هندی

مواد لازم برای تهیه بریانی هندی :

پیاز :♦: ۴ عدد

نمک :♦: به میزان لازم

روغن مایع :♦: ۱ پیمانه

کره آب شده :♦: ۱ پیمانه

ماست :♦: ۲/۱-۱ پیمانه

برگ گشنیز :♦: ۱ پیمانه

برگ نعناع :♦: ۱ پیمانه

فلفل سبز :♦: ۶ عدد

زنجبیل رنده شده :♦: ۲/۱-۱ قاشق سوپخوری

سیر رنده شده :♦: ۲/۱-۱ قاشق سوپخوری

ادویه گرم ماسالا :♦: ۲/۱-۱ قاشق سوپخوری

پودر فلفل :♦: ۱ قاشق سوپخوری

زردچوبه :♦: ۲/۱-۱ قاشق سوپخوری

زعفران :♦: نصف قاشق چایخوری

برنج باسماتی :♦: ۱ کیلوگرم

گوشت بره بدون استخوان :♦: ۱ کیلوگرم ( ترجیحا گوشت شانه )

لیمو :♦: ۲ عدد

آرد :♦: ۳ پیمانه

آب :♦: ۱ پیمانه

غذاهای فرنگی ,آشپزی فرنگی ,آشپزی هندی

بریانی هندی خوشمزه ,بریانی گوشت هندی ,بریانی هندی مجلسی

طرز تهیه بریانی گوشت هندی :

برای شروع آشپزی و تهی بریانی هندی خوشمزه در ابتدای کار بسراغ سبزیجات معطر رفته و با استفاده از یک دستگاه سبزی خرد کن سبزی ها را بصورت جداگانه خرد میکنیم . سپس نوبت خرد کردن پیازها میرسد پیاز ها را پس از آنکه خرد کردیم با یک قاشق نمک مخلوط نموده و برای ۱۰ دقیقه کنار میگذاریم . حالا روغن مایع را در تابه ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار میدهیم و مشغول سرخ کردن پیازها میشویم .

تا پیاز داغ ترد شما آماده شود . حالا در یک ظرف جداگانه آرد را با آب مخلوط نموده و آن را ورز میدهیم تا یک خمیر یکدست  داشته باشیم حالا بر روی خمیر یک دستمال پارچه ای کشیده و خمیر را برای تقریبا ۱ ساعت کنار میگذاریم . حالا در یک کاسه بزرگ که تمامی مواد را در خود جای دهد ماست را همراه با برگ گشنیز و برگ نعناع مخلوط میکنیم سپس فلفل سبز و سیر را همراه با زنجبیل و ادویه گرم ماسالا مخلوط میکنیم حالا پودر فلفل و زردچوبه و نمک را همراه با پیازهای خرد شده راه هم به مایه بریانی هندی اضافه میکنیم پس از آن نوبت به اضافه کردن اب دوتا دانه لیمو و زعفران حل شده میرسد .

غذاهای فرنگی ,آشپزی فرنگی ,آشپزی هندی

پس از ترکیب تمامی سبزیجات و ادویه جات باید قطعات خرد شده گوشت را به مایه اضافه کنیم حالا اجازه میدهیم گوشت برای مدت زمان ۴ الی ۵ ساعت درون مایه بریانی هندی قرار بگیرد . حالا زمان آماده نمودن برنج میباشد . پس از شستن برنج آنرا برای ۲۰ دقیقه در اب سرد میخیسانیم . حالا در یک قابلمه مناسب پس از آنکه آب بجوش آمد برنج را همراه با مقداری نمک برای ۷ دقیقه درون قابلمه آن هم با حرارت بالا میجوشانیم در مرحله بعد برنج را آبکش میکنیم . فر را هم باید پیش گرم نماییم با دمای ۲۴۰ درجه سانتیگراد .

حالا در یک ماهیتانه در دار که تونایی قرار گرفتن درون فر را داشته باشد گوشت را همراه با سس که در آن قرار داشته ریخته و روی آن را هم با برنجی که آبکش کرده میپوشانیم پس از آن بسراغ کره رفته و کره را پس از آب کردن بر روی برنج پخش میکنیم . در تابه را محکم بسته و با خمیری که آماده کرده ایم در ظرف را محکم پلمپ میکنیم . زمانی که فر حسابی گرم شد تابه را برای ۴۰ دقیقه درون فر گذاشته و درجه حرارت فر را هم بر روی ۲۰۰ درجه تنظیم میکنیم . بریانی هندی که آماده شد ظرف را از درون فر خارج نموده و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه که ظرف ما سرد شد در آنرا باز میکنیم . بریانی هندی ما اکنون اماده سرو میباشد و میتوانید در کنار این غذای بومی از خیار و ماست هم استفاده نمایید .

غذاهای فرنگی ,آشپزی فرنگی ,آشپزی هندی

آشپزی فرنگی و طرز تهیه غذای بریانی هندی با گوشت بره

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.