آموزش و طرز تهیه خیار شور ترد و خوشمزه خانگی و مجلسی فوری

آموزش و طرز تهیه خیار شور ترد و خوشمزه خانگی و مجلسی فوری

خیار شور ,طرز تهیه خیار شور ,دستور تهیه خیار شور

مواد لازم برای تهیه خیار شور ترد :

خیار ریز قلمی :♦: ۲ کیلو

برگ کرفس :♦: ۲۰۰ گرم

شوید :♦: ۲۰۰ گرم

تلخون :♦: یک کیلو

سنگ نمک :♦: به میزان لازم

سیر :♦: ۴ حبه بزرگ

فلفل سبز تند :♦: ۴ عدد

زاج سفید :♦: یک تکه کوچیک اندازه نخود

سالاد لبو ,سالاد رژیمی ,سالاد رژیمی كلم

خیار شور ترد ,خیار شور مجلسی ,خیار شور خوشمزه

طرز تهیه خیار شور در منزل :

در ابتدا لازم است ذکر کنیم برای تهیه خیار شور مجلسی باید از خیار محلی استفاده نمایید . به سراغ سبزی و خیار رفته و آنها را پس از ضد عفونی کردن به خوبی میشوییم پس از شستن باید خیار و سبزی را خشک کرد و مطمئن شوید که کاملا خشک شده باشند  اگر نم داشته باشد کپک خواهد زد . سبزی ها هم نیازی به خرد کردن ندارند . حالا به آب نمک اضافه کرده و بر روی اجاق گاز قرار میدهیم تا بجوشد میزان درصد آب و نمک برای هر ۱۵ لیوان آب ۱ لیوان سنگ نمک کفایت میکند استفاده از سنگ نمک در تهیه خیار شور برای جلوگیری از نرم شدن خیارها در پایان کار میباشد .

سس مخصوص سالاد ایتالیایی

زمانی که آب جوشید زاج سفید را هم به آن اضافه میکنیم و هنگامی که زاج حل شد در آب آن را از روی حرارت اجاق برمیداریم  . تا آب نمک شما گرم است باید از آن استفاده نمایید گرمای آب باید به حدی باشد که انگشتان شما در آب نسوزد . حالا خیار و سبزی را بصورت لایه لایه در ظرفی که قرار است خیار شور درآن درست نمایید ریخته همزمان که این مواد را درون ظرف قرار میدهید سیر و فلفل را هم در لا به لای خیار و سبزی بریزید به این کار ادامه دهید تا ظرف شما پر شود حالا در ظرف را محکم بسته و صبر میکنیم تا خیار شور ترد کاملا جاافتاده شود .

طرز تهیه سالاد اسفناج و سیب زمینی ,سالاد اسفناج و سیب زمینی

خیار شور فوری,خیار شور خانگی,خیار شور سرکه ای

مدت زمان اماده شدن خیار شور بستگی به دمای آب و اطراف آن دارد هرچه هوا گرمتر باشد مدت زمان کمتری تا آماده شدن خیار شور لازم است . نکته : اگه شما به گوجه شور هم علاقه مند هستید در کنار خیارها میتوانید چند دانه گوجه فرنگی رسیده و سفت قرار دهید تا همزمان با خیار شور گوجه های شما هم آماده شوند .

طرز تهیه سالاد زیتون ,سالاد زیتون ,سالاد زیتون و ذرت

آموزش و طرز تهیه خیار شور ترد و خوشمزه خانگی و مجلسی فوری

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.