روش های مختلف برای تميز كردن اجاق گاز استیل و شیشه ای

روش های مختلف برای تميز كردن اجاق گاز استیل و شیشه ای

اجاق گاز ,تميز كردن اجاق گاز ,اجاق گاز ایرانی

تميز كردن اجاق گاز با استفاده از نمک

یکی از روشهای ساده برای تمیز کردن اجاق گاز استفاده از نمک میباشد هنگامی که اجاق شما گرم میباشد مقداری نمک بر روی اجاق پاشیده و با استفاده از یک دستمال مناسب و مرطوب نمک ها را جمع نمایید .

این کار تقریبا درصد بیشتری از آلودگی روی اجاق را از بین خواهد برد هنگامی که اجاق سرد شد دوباره این کار را انجام دهید تا سطح فوقانی اجاق گاز شما کاملا تمیز شود . البته ناگفته نماند استفاده از نمک این مزیت را هم دارد که در مرحله بعد اگر شما اجاق را روشن نمایید بوی سوختگی غذا به مشام شما نخواهد خورد

تميز كردن اجاق گاز با استفاده از لیمو ترش

یکی دیگر از مواد مناسب برای پاک کردن سطح رویی اجاق گاز و گرفتن بوی نامطبوع آن استفاده از لیمو ترش میباشد . آب دو عدد لیمو ترش را با یک لیوان آب مخلوط نموده وبر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید .

عصاره لیمو را برای ۳۰ دقیقه با حرارت بالا بجوشانید این کار شما عطر و بوی آشپزخانه را تغییر خواهد داد و در مرحله بعد آن را بر روی سطح کثیف اجاق گاز ریخته این کار باعث میشود لکه ها و چربی های روی گاز نرم شوند و براحتی از اجاق گاز جدا شوند .

تميز كردن اجاق گاز با استفاده از جوش شیرین وسرکه

اگر مقدار آلودگی اجاق گاز شما زیاد است به حدی که باید لکه ها را بخراشید صبر نمایید و بجای این کار از جوش شیرین استفاده نمایید . جوش شیرین را شب بر روی اجاق گاز بپاشید و بر روی آن چند قطره آب بریزید اجازه دهید این محلول برای شب تا صبح بر روی اجاق گاز باقی بماند . بعد از آن میتوانید آلودگی ها را با استفاده از یک اسفنج پاک نمایید . 

اگر آلودگی اجاق گاز برطرف نشد مقدار اندکی جوش شیرین بر روی اجاق ریخته و چند قطره سرکه سفید هم بر روی آن بریزید این محلول شروع به حباب زدن بر روی اجاق خواهد کرد و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه میتوانید براحتی لکه های اجاق را تمیز نمایید .

تميز كردن اجاق گاز با استفاده از جوش شیرین و آبلیمو

یکی از راحت ترین و موثرترین راهها برای تمیز نمودن شیشه های پر از لکه اجاق گاز استفاده از محلول آب لیمو و جوش شیرین میباشد .
این محلول را ساخته و اجازه دهید برای نیم ساعت بر روی شیشه های اجاق گاز شما بماند . مطمئن باشید پس از شست شوی شیشه ها اجاق گاط شما براق و شفاف خواهد شد .

روش های مختلف برای تميز كردن اجاق گاز استیل و شیشه ای

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.