آموزش آشپزی و طرز تهیه پیاز داغ خشک و مجلسی طلایی رنگ

آموزش آشپزی و طرز تهیه پیاز داغ خشک و مجلسی طلایی رنگ

پیاز داغ ,طرز تهیه پیاز داغ ,اموزش پیاز داغ مجلسی

برای اینکه پیاز داغ خوش رنگ و خوش فرمی داشته باشیم بهتر است از پیاز های تازه استفاده کنیم . بهترین پیاز برای تهیه پیاز داغ پیاز سفید میباشد اما اگر در دسترس نبود میتوانید از پیاز زرد هم استفاده نمایید . پس از آنکه پیاز را شسته و پوست آنرا جدا نمودید پیاز را به صورت خلالی خرد میکنیم . مقداری روغن در تابه ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار میدهیم تا روغن بخوبی داغ شود در مرحله بعد پیاز های خرد شده را درون تابه ریخته و آنها را سرخ میکنیم .

هنگامی که پیاز تغیی رنگ داد و کمی طلایی رنگ شد زرد چوبه را به پیاز داغ اضافه میکنیم و به آرامی مخلوط میکنیم تا تمام پیازها با زردچوبه مخلوط شوند , پیاز داغ را برای ۱ دقیقه دیگر با حرارت ملایم اجاق گاز تفت میدهیم تا پیاز داغ ما آماده شود . پیاز که خواص بالایی دارد و اکثر ایرانی ها روزانه پیاز را مصرف مینمایند یا در غذا و یا در کنار غذا , از پیاز داغ هم برای تزیین غذا از جمله آش رشته استفاده مینمایند .

اموزش آشپزی و طرز تهیه آش بادمجان و عدس بدون گوشت خوشمزه

پیاز داغ خشک ,پیاز داغ کریسپی ,پیاز داغ خانم گلاور

طرز تهیه پیاز داغ مجلسی

تهیه پیاز داغ مجلسی کمی تفاوت دارد با پیاز داغ معمولی برای شروع پس از خرد کردن پیازها مقداری آب در تابه ریخته و درجه حرارت اجاق گاز را بالا برده تا آب درون تابه بجوشد در این هنگام پیاز ها را درون تابه ریخته و برای مدت زمان ۵ الی ۶ دقیقه باید پیاز در آب بجوشد . در مرحله بعد پیاز ها را از درون تابه خارج نموده و با آب سرد آنها را آب کشی میکنیم این نکته را هم بخاطر داشته باشید که کاملا باید آب پیازها گرفته شود و شما عجله نکنید . حالا زمان تفت دادن پیاز ها فرا رسیده و میتوانید آنها را در تابه سرخ نمایید .

آشپزی و طرز تهیه آش دوغ خوشمزه با ماست و بدون گوشت

پیاز داغ مجلسی ,پیاز داغ کم روغن ,پیاز داغ آش رشته

درجه حرارت ملایم برای سرخ کردن پیاز داغ بسیار مناسب میباشد زمانی که پیازها کمی تغییر رنگ داد به مقدار لازم نمک به پیازها اضافه میکنیم و تا زمانی که پیاز داغ ما طلایی رنگ شود صبر میکنیم . پیاز داغ را بعد از خارج نمودن از تابه در ابکش قرار دهید تا روغن آن کاملا گرفته شود . اکنون شما یک پیاز داغ مجلسی و ترد در اختیار دارید امیدواریم مورد پسند شما قرار گرفته باشد

آموزش آشپزی و طرز تهیه آش رشته مجلسی و بسیار خوشمزه

آموزش آشپزی و طرز تهیه پیاز داغ خشک و مجلسی طلایی رنگ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.