آشپزی و طرز تهیه آش دوغ خوشمزه با ماست و بدون گوشت

آشپزی و طرز تهیه آش دوغ خوشمزه با ماست و بدون گوشت

آش دوغ ,طرز تهیه آش دوغ ,دستور پخت آش دوغ

آموزش آشپزی و طرز تهیه انواع غذاهای خوشمزه ایرانی ساده و مجلسی

مواد لازم برای تهیه آش دوغ مناسب برای ۸ نفر :

برنج :♦: ۱ پیمانه

دوغ محلی :♦: ۲ لیتر

ماست پرچرب :♦: ۲ لیتر

نخود پخته :♦: ۱٫۵ پیمانه

تره و گشنیز پاک شده :♦: نیم کیلو

سوپ هویج و زنجبیل ,طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل,دستور پخت سوپ هویج و زنجبیل

آش دوغ شمالی ,آش دوغ اردبيل ,آش دوغ مازندرانی

طرز تهیه اش دوغ محلی و مخصوص :

برای شروع ماست را با یک همزن دستی یا برقی یرای مدت زمان ۵ الی ۱۰ دقیقه هم میرنیم تا ماست ما شل و یک دست شود بعد از انجام این کار به ماست زده شده اهسته آهسته دوغ را اضافه میکنیم در حالی که بهم زدن ماست همچنان ادامه میدهیم وقتی که حالت ماست ما کاملا یکدست شد تخم مرغ را به ماست اضافه میکنیم . تخم مرغ را برای این به ماست اضافه میکنیم که از بریده بریده شدن دوغ هنگامی که در حال جوشیدن است جلوگیری کند .

چون این آش نیاز مبرم به هم زدن دارد از یک قاشق چوبی بلند استفاده میکنیم چون دسته قاشق داغ نمیشود . اکنون زمان اضافه نمودن یک پیمانه برنج به دوغ فرا رسیده است . شعله حرارت باید بالا باشد و مدام آش دوغ را باید هم بزنیم برای اینکه نبرد . حرارت گاز باید بالا باشد تا هم زمان که آش را هم میزنیم برنج هم تقریبا بپزد . غلظت آش دوغ باید بگونه ای باشد که رد دوغ روی قاشق بماند . حالا آش به ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا جا بیفتد و قل قل کند . برای اینکه آش سر نرود شعله اجاق گاز را کم میکنید و حرارت را اگر خیلی زیاد کم کنید دوغ شما خواهد برید .

هنگامی که آش دوغ شروع به قل قل نمود تره را با گشنیزی که خرد شده به آش اضافه میکنیم . به این نکته هم توجه نمایید که سبزی جعفری را هیچ موقع در آش استفاده نکنید که مزه آش را عوض خواهد کرد . اما استفاده از برگ سیر مزه عالی و بسیار خاصی را به آش دوغ خواهد داد . زمانی که رنگ سبزی های داخل آش دوغ تیره شد به این معنی میباشد که سبزی ها پخته و زمان اضافه نمودن نخودهای پخته فرا رسیده .

پس از اضافه نمودن نخود نمک را به آش دوغ اضافه میکنیم مراقب باشید اگر نمک را در ابتدای آشپزی اضافه نمایید باعث بریده شدن دوغ خواهد شد . حالا زمان برای اماده شدن آش ۲۰ دقیقه میباشد . پس از آنکه نخود و سبزی را به آش اضافه نمودید دیگر نیازی به هم زدن ندارد . اگر آش دوغ رقیق باشد بگذارید هنوز بر روی حرارت باشد تا اینکه با کمک برنج و گذشت زمان آش غلیظ شود .

سوپ ورمیشل ,طرز تهیه سوپ ورمیشل ,دستور پخت سوپ ورمیشل

طرز تهیه آش دوغ سرعین ,طرز تهیه آش دوغ شیرازی ,طرز تهیه ی آش دوغ محلی

نکات مهم در پخت و خوشمزه شدن آش دوغ :

رنگ آش دوغ باید سفید باشد از اضافه کردن زردچوبه و دیگر رنگ دهنده ها به آش دوغ خودداری نمایید . اگر برای درست کردن آش دوغ از ماست پاستوریزه استفاده کرده اید با اضافه نمودن کمی کره طعم آش رشته را مطبوع و دلنشین نمایید . سیر له شده را میتوان در کنار اش دوغ مصرف کرد . همچنین به سبزی آش میتوان شوید و نعناع هم اضافه نمود

سوپ جو با شیر,طرز تهیه سوپ جو با شیر,دستور پخت سوپ جو با شیر

تزیین آش دوغ ,عکس آش دوغ ,کالری آش دوغ

آشپزی و طرز تهیه آش دوغ خوشمزه با ماست و بدون گوشت

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.