آشپزی و طرز تهیه ته چین مرغ خوشمزه و مجلسی در پلوپز

آشپزی و طرز تهیه ته چین مرغ خوشمزه و مجلسی در پلوپز

 ته چین مرغ ,طرز تهیه ته چین مرغ ,دستور پخت ته چین مرغ

مواد لازم برای تهیه ته چین مرغ :

برنج :♦: ۱ کیلوگرم

گوشت مرغ :♦: ۱ عدد

ماست ساده کم چرب :♦: ۱ کیلوگرم

زعفران :♦: ۲ گرم

روغن :♦: ۲۵۰ گرم

تخم مرغ :♦: ۶ عدد

نمک :♦: به مقدار لازم

کباب کوبیده , طرز تهیه کباب کوبیده , دستور پخت کباب کوبیده

ته چین مرغ مجلسی ,ته چین مرغ خوشمزه ,ته چین مرغ مخصوص

روش تهیه ته چین مرغ :

پس از تمیز نمودن مرغ آن را آبپز میکنیم مقدار آب را بگونه ای تنظیم کنید که بعد از پخته شدن مرغ یک استکان آب در ظرف باقی بماند پس از آن استخوان های مرغ را جدا میکنیم . مرغ را در ابعاد بزرگ ریش ریش میکنیم . حالا مایه طعم دهنده مرغ را باید تهیه نماییم برای این کار زعفران را در آب جوش حل میکنیم بعد از آن به سراغ ماست رفته و پس از آنکه ماست را بخوبی هم زدیم نصف زعفرانی را که در آب حل کرده ایم را به ماست اضافه میکنیم .

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ

ته چین مرغ برای 6 نفر ,ته چین مرغ خیلی خوشمزه ,ته چین مرغ کامل

در مرحله بعد نمک را همراه با فلفل به ماست اضافه میکنیم حالا سه زرده تخم مرغ را در داخل ماست ریخته و ماست را دوباره هم میزنیم . اکنون مایه ما آماده شده و میتوانیم مرغ را در آن بخوابانیم بهترین زمان برای این کار یه شب تا صبح میباشد . حالا نوبت استفاده از برنج رسیده پس از آنکه برنج را آبکش کردیم یک ظرف تفلون مناسب برای تهیه ته چین مرغ انتخاب میکنیم . ته ظرف را با استفاده از زرده ۲ الی ۳ عدد تخم مرغ م مقداری رغن چرب میکنیم سپس دو ملاقه ماست بر روی آن میریزیم اکنون روی این مواد را با ۲ الی ۳ کف گیر برنج میپوشانیم . سپس به سراغ مرغ ها رفته و روی برنج را با مرغ پر میکنیم .

آموزش جامع و نحوه طبخ خورش گوجه سبز با مرغ

ته چین مرغ پلوپز ,ته چین مرغ قالبی ,جدیدترین ته چین مرغ

بهمین ترتیب با استفاده از مرغ و برنج ظرف را پر میکنیم با پشت قاشق مواد را روی هم فشار میدهیم تا برنج سفت شود و بخوبی بهم بچسبد . آبی که قبلا در ظرف مرغ ها مانده بود را با الباقی زعفران حل شده و و ۳ الی ۴ قاشق رغن آب شده را با ماستی که مانده بود در یک ظرف یکجا مخلوط میکنیم و این مایع را در آخرین مرحله بر روی برنج داخل قابلمه میریزیم در قابلمه را گذاشته و ظرف را در فر یا بر روی اجاق گاز برای ۱٫۵ الی ۲ ساعت قرار میدهیم تا برنج دم بکشد .

خورشت قورمه سبزی , طرز تهیه خورشت قورمه سبزی , دستور پخت خورشت قورمه سبزی

عکس ته چین مرغ ,طرز تهیه ی ته چین مرغ با عکس ,تزیین ته چین مرغ مجلسی

اگر با فر غذا را آماده میکنید درجه حرارت فر را بر روی ۳۵۰ درجه تنظیم نمایید .هر چقدر مدت زمان پخت بر روی اجاق گاز طولانی تر شود ته چین مرغ شما برشته تر خواهد شد . اگر از ظرف نسوز استفاده نمایید هنگام که ظرف را برمیگردانید ته چین مرغ شما به صورت قالبی خواهد بود .

آشپزی و طرز تهیه ته چین مرغ خوشمزه و مجلسی در پلوپز

امتیاز 3.00 ( 1 رای )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.