آشپزی و طرز تهیه کوکو لوبیا سبز تبریزی خوشمزه مجلسی با مرغ و قارچ

آشپزی و طرز تهیه کوکو لوبیا سبز تبریزی خوشمزه مجلسی با مرغ و قارچ

 کوکو لوبیا سبز تبریزی , طرز تهیه کوکو لوبیا سبز تبریزی , دستور پخت کوکو لوبیا سبز تبریزی

مواد لازم برای تهیه کوکو لوبیا سبز تبریزی برای ۴ نفر :

لوبیا سبز خرد شده :♦: ۴۰۰ گرم

هویچ خرد شده :♦: ۱۰۰ گرم ( ۲ عدد متوسط )

سیب زمینی خرد شده :♦: ۱ عدد متوسط

تخم مرغ :♦: ۲ – ۳ عدد

مغز گردو :♦: نصف استکان ( خرد شده )

زعفران دم کرده :♦: ۱ قاشق غذا خوری

پیاز داغ :♦: ۱ قاشق غذا خوری

شیر :♦: ۱ قاشق غذا خوری

بکینگ پودر :♦: ½ قاشق چای خوری

زرد چوبه ، نمک ، فلفل :♦: به مقدار لازم

املت ساده گوجه فرنگی ,املت گوجه فرنگی و قارچ ,املت گوجه فرنگی و پنیر پیتزا

کوکو لوبیا سبز با گوشت , کوکو لوبیا سبز با مرغ ,کوکو لوبیا سبز با هویج

روش تهیه کوکوی لوبیا سبز تبریزی :

برای شروع لوبیا سبز را بخوبی میشوییم و پس از خشک نمودن آنها در آبکش , لوبیا سبز ها را در ابعاد تقریبی ۱ cm خرد میکنیم . حالا نوبت به خرد نمودن سیب زمینی و هویج رسیده اما آنها را کوچکتر از لوبیا سبز خرد میکنیم . پس از انجام مراحل بالا لوبیا سبز را با یک لیوان آب و مقداری نمک و زردچوبه(یک قاشق چایخوری) مخلوط میکنیم و به مدت زمان ده دقیقه بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار میدهیم . حرارت نباید در حدی باشد که آب ظرف شما بخار شود و نیاز دوباره به اضافه نمودن آب داشته باشد .

بعد از این کار سیب زمینی ها اضافه میکنیم و دوباره برای پنج دقیقه با حرارت ملایم اجازه میدهیم بر روی اجاق با حرارت ملایم پخته شود . در ظرفی جداگانه ۲ عدد تخم مرغ را بشکنید با یک چنگال آنها را هم بزنید . در حین هم زدن طعم دهنده ها مانند بکینگ پودر ، پیاز داغ ، ادویه مورد نظر ، شیر ، مغز گردو و زعفران را به تخم مرغ اضافه نمایید و به هم زدن مواد برای مخلوط شدن آنها ادامه دهید . در مرحله بعد نوبت به افزودن سبزیجات پخته شده میرسد , همزمان با اصافه نمودن سبزیجات مواد را دوباره هم بزنید .

نکته : هم زدن ما باید نرم باشد بگونه ای که مواد داخل ظرف له نشود . اگر غلظت مایع کوکو لوبیا سبز ما کم باشد میتوانیم با اضافه کردن تخم مرغ غلظت مایع را بالا و پایین کنیم و به حد استاندارد برسانیم .برای اینکه مایع بخوبی طعم دار شود و جا بیفتد مایه کوکو لوبیا سبز را برای مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه داخل یخچال قرار میدهیم .

آشپزی و طرز تهیه کوکو لوبیا سبز تبریزی خوشمزه همراه با مرغ و قارچ

طرز تهیه قارچ کبابی ذغالی خوشمزه

بهترین ظرفی که برای سرخ نمودن کوکو میتوان انتخاب نمود یک تابه تفلون و نسوز میباشد . روغن مایع مناسب سرخ کردن را در تابه به ارتفاع ۲ mm میریزیم حرارت اجاق را برای اینکه روغن داغ شود بالا میبریم , پس از داغ شدن روغن مایه کوکو لوبیا سبز را در تابه ریخته و روی آن را با کف قاشق صاف میکنیم وقتی که کوکو خود را گرفت و کمی سفت شد درب تابه را میگذاریم مدت زمان استاندارد برای مغز پخت شدن و طلایی رنگ شدن یک روی کوکو لوبیا سبز ۳۰ دقیقه میباشد پس از آن کوکو را در تابه میچرخانیم تا روی دیگر غذای ما هم طلایی رنگ و کاملا پخته شود . حالا میتوانیم کوکو را در اشکال مختلف به تعداد اعضای خانواده برش بزنیم و آماده برای سرو کردن میباشد .

آشپزی و طرز تهیه کوکو لوبیا سبز تبریزی خوشمزه مجلسی با مرغ و قارچ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.